Ako sa obliecť na fotenie

FAREBNÉ KOMBINÁCIE

Vhodne zvolené a zladené oblečenie dotvára výsledný dojem z fotografie. Mnohí z vás sa ma pýtajú, ako sa majú na fotenie obliecť. Prikladám pár ukážok ako na to. Všeobecne platí, že v jednoduchosti je krása. Pri rodinnej fotografii je ideálne skombinovať 3 farby oblečenia napr. v námorníckom štýle modrá, biela, červená, v jesennom štýle oranžová, hnedá, zelená atď. Vyhol by som sa určite rôznym módnym výstrelkom, zvoľte radšej klasický nadčasový look.

Pre pánov by som odporučil košeľu prípadne polo tričko, v chladnejšom počasí doplnené o sveter prípadne sako. Naopak, určite by som nechal doma mikiny, tričká s nápismi, logami, obrázkami. Hrubé retiazky, masívne hodinky, výrazné pracky na opaskoch je takisto lepšie odložiť na inú príležitosť. Na fotke by zbytočne pútali priveľa pozornosti.

Dámam nebudem zbytočne radiť ohľadne outfitu, vy samé viete lepšie, čo vám pristane. Opäť platí, voľte čo najjednoduchší strih, môžete to podčiarknuť rôznymi doplnkami ako sú šál, šatka, klobúk, náramok a pod.

Pri detskom oblečení platí takisto, že je vhodné oblečenie bez obrázkov a nápisov. Čo sa týka materiálov, najlepšie vyniknú na fotke menčester, rifľovina, pletené veci, kožúšky. Deťom môžete dať takisto doplnky, traky, motýlika, bekovku, čelenku, klobúčik.

Samozrejme toto sú len všeobecné rady, ktorými sa môžete riadiť, ale nemusíte. Nebudem vás nútiť do košele, ak to nie je váš štýl a košele nikdy nenosíte. Dôležité je, aby ste sa v oblečení cítili pohodlne a aby vás fotka vystihovala, že ste to vy.

 

TEHOTENSKÉ OBLEČENIE

Oblečenie na tehotenské fotenie by malo byť v prvom rade pohodlné. Takéto fotenie trvá 1-3 hodiny, preto je dôležité aby ste sa cítili komfortne v oblečení. Vhodné sú šaty, ktoré zvýraznia bruško a zároveň prekryjú „problematické“ partie, ak ich máte. Ideálne je, keď je oblečenie jednofarebné, bez výrazného vzoru. Chceme docieliť, aby na fotke upútalo bruško a nie vzor na šatách. K takémuto jednoduchému oblečeniu môžete zvoliť rôzne doplnky – čelenku, klobúk, náhrdelník, náramok, šál. Samozrejme aj tu platí, menej je viac. Bruško však najlepšie vynikne, keď je odhalené. Jednou z možností je fotenie v spodnej bielizni. Vtedy odporúčam luxusnejšiu bielizeň, napr. čierna čipkovaná krásne vynikne na čiernobielych fotkách. V prípade, že zvolíte priehľadnejšie oblečenie, tak by som odporučil spodnú bielizeň telovej farby, aby nepresvitalo z pod oblečenia.

navrhy oblecenie odev saty tricko farby Peter Norulak Kosice_19

navrhy oblecenie odev saty tricko farby Peter Norulak Kosice_20

navrhy oblecenie odev saty tricko farby Peter Norulak Kosice_21

cipkovane tehotenske spodne pradlo bielizen tehulka fotografia Peter Norulak Kosice_03

cipkovane tehotenske spodne pradlo bielizen tehulka fotografia Peter Norulak Kosice_02

cipkovane tehotenske spodne pradlo bielizen tehulka fotografia Peter Norulak Kosice_01

 

navrhy oblecenie odev saty tricko farby Peter Norulak Kosice_11

 

Uložiť